تعدادی تغییر تحول ساده = لاغر شدن

علی رغم این‌که خیلی ها تصور می نمایند لاغر شدن طاقت فرسا است البته تنها با تغییراتی دیدنی در منش زندگی می‌توان لاغر شد . چه تغییراتی ؟

می‌توان با کاهش وزن تدریجی به وزن دلخواه دست پیدا کرد و کماکان وزن ایده‌ال را مراقبت کرد . کاهش وزن پر سرعت خیر تنها برای تندرست زیان آور است بلکه به سرعت فرد به وزن نخستین و چاقی بی می گردد . برای یک کاهش وزن برنده &#تجميل الانف في ایران 44; مصرف کالری کمتر , مهمترین عامل است
از پزشک خویش در امر مقدار کالری مصرفی روزمره مشورت کردن بخواهید , به یاد داشته باشید که رژیم‌هایی با کاهش شدید کالری برای کاهش وزن توصیه نمیشوند , زیرا علاوه بر کاهش کالری منجر کاهش مواد مفید موردنیاز تن شده و برای اشخاص مشکلاتی تولید می کنند .
برخی غذاها حاوی انرژی متعددی هستند مثل مواد غذایی چرب که چه بسا اندازه قلیل آنها انرژی زیادی را وارد بدن شما می‌کند ولی درمقابل غذاهایی با محتوای معدود انرژی مانند سبزی‌ها و بعضا از میوه‌ها را شما می‌توانید در حجم‌های فراوان مصرف کنید بدون اینکه انرژی زیادی وارد تن شما بشود
مثلا : انرژی نهفته در حجم یک قاشق غذاخوری کره معادل با حجم فنجان برگ کاهو می‌باشد .
به نظر شما کدام یک در شما شم سیری بیشتری تولید می‌کند؟
پس غذای کم‌انرژی را برای رژیم غذایی خود گزینش فرمایید . مصرف شیرینی‌ها را انقطاع فرمائید انواع شیرینی‌ها , شکلات , آب‌نبات , کیک , کلوچه , نان‌های روغنی را از رژیم‌غذایی خود حذف کنید ولی مصرف بعضا از بیسکوییت‌های کم‌انرژی نظیر گونه های ویفر و یا به کارگیری از شربت‌های با قند نادر ایرادی ندارد .
کاهش چربی در رژیم غذایی به یاد داشته باشید چون چربی در وزن برابر با پروتئین و یا این که کربوهیدرات , دو برابر ایجاد انرژی می‌کند , پس برای کاهش مصرف انرژی کاهش چربی طعام یک قدم حیاتی است . غذاهای دربردارنده چربی بسیار مانند گوشت قرمز چربی‌دار , لبنیات پرچرب اشکال روغن‌ها ( روغن حیوانی , ذرت و… ) مارگارین , کره , مایونز , انواع نان روغنی , و غذاهای فراهم ( جراحة الانف Fast Food ) می بایست مصرف محدودی داشته باشد .
در اشخاص تپل به جهت ارتقا فشار وارد بر مفاصل این اشخاص ( خصوصا مفاصل زانو , ران و مهره‌های ذیل کمری ) غضروف مفصلی این افراد تخریب شده و سبب ساز ایجاد درد مفاصل و سفتی آنها می شود .
غذاهای طبیعی و سالم غذاهای طبیعی و سالم شامل :
سبزی‌ها , میوه‌ها , غلات , حبوبات , ماهی , لبنیات کم‌چربی و گوشت سوای چربی می‌باشند . پس تلاش فرمائید با غذاها و ترکیبات مختلفی که ذکر شد , خویش را به طرف کاهش وزن سوق دهید و از غذاهای ناسالم و پرانرژی پرهیز کنید .
کربوهیدرات‌های سلامت و خوب را مصرف کنیدمتخصصان تغذیه بر این باورند که به صورت کلی 45 تا 65 درصد کالری ما یحتاج شخص در روز باید از کربوهیدرات تامین شود ولی بایستی از کربوهیدرات‌های بی آلایش که تن برای تامین انرژی از آنان زحمتی به خرج نمی‌دهد مانند : شکر , قند و سایر شیرین ‌کننده کمتر بهره کرد و به عوض برای تامین کربوهیدرات بدن از اشکال کربوهیدرات‌های با ساختمان پیچیده و پرفیبر نظیر گونه های نان و پاستا که از آرد ( آرد سبوس‌دار ) درست شده و یا سایر غلات مانند جو منفعت کرد .علی رغم اینکه خیلی ها تصور می نمایند لاغر شدن مشقت بار است اما فقط با تغییراتی جالب در منش زندگی می‌توان لاغر شد . چه تغییراتی ؟

می‌توان با کاهش وزن تدریجی به وزن مناسب دست پیدا کرد و کماکان وزن ایده‌ال را محافظت کرد . کاهش وزن سریع خیر فقط برای سلامت مضر است بلکه تخت گاز شخص به وزن نخستین و چاقی بی می گردد . برای یک کاهش وزن موفق , مصرف کالری کمتر , مهم‌ترین عامل است
از دکتر معالج خود راجع‌به مقدار کالری مصرفی روزمره مشورت کردن بخواهید , به خاطر داشته باشید که رژیم‌هایی با کاهش شدید کالری برای کاهش وزن سفارش نمیشوند , چون علاوه بر کاهش کالری باعث کاهش مواد مفید موردنیاز تن شده و برای اشخاص مشکلاتی ساخت می نمایند .
بعضی غذاها حاوی انرژی متعددی می‌باشند مثل مواد غذایی چرب که چه بسا اندازه نادر آنها انرژی متعددی را وارد تن شما می نماید اما در مقابل غذاهایی با محتوای کم انرژی نظیر سبزی‌ها و بعضی از میوه‌ها را شما میتوانید در حجم‌های زیاد مصرف نمائید فارغ از اینکه انرژی متعددی وارد تن شما بشود
برای مثال : انرژی پنهان در حجم یک قاشق غذاخوری کره معادل با حجم فنجان برگ کاهو می‌باشد .
به نظر شما کدام یک در شما شم سیری بیشتری ساخت می‌کند؟
پس غذای کم‌انرژی را برای رژیم غذایی خود انتخاب نمائید . مصرف شیرینی‌ها را انقطاع کنید اشکال شیرینی‌ها , شکلات , آب‌نبات , کیک , کلوچه , نان‌های روغنی را از رژیم‌غذایی خود حذف کنید ولی مصرف بعضی از بیسکوییت‌های کم‌انرژی مثل گونه های ویفر و یا این که به کارگیری از شربت‌های با قند قلیل ایرادی ندارد .
کاهش چربی در رژیم غذایی به حافظه داشته باشید چون چربی در وزن برابر با پروتئین و یا کربوهیدرات , دو برابر ساخت انرژی می‌نماید , پس برای کاهش مصرف انرژی کاهش چربی غذا یک گام حساس است . غذاهای حاوی چربی بسیار مثل گوشت قرمز رنگ چربی‌دار , لبنیات پرچرب انواع روغن‌ها ( روغن حیوانی , ذرت و… ) مارگارین , کره , مایونز , گونه های نان روغنی , و غذاهای مهیا ( Fast Food ) باید مصرف محدودی داشته باشد .
در افراد چاق بجهت افزایش فشار وارد بر مفاصل این اشخاص ( خصوصا مفاصل زانو , ران و مهره‌های زیر کمری ) غضروف مفصلی این افراد تخریب شده و سبب ساز تولید درد مفاصل و سفتی آنان می‌شود .
غذاهای ارگانیک و سالم غذاهای ارگانیک و تندرست مشتمل بر :
سبزی‌ها , میوه‌ها , غلات , حبوبات , ماهی , لبنیات کم‌چربی و گوشت بدون چربی می‌باشند . پس همت فرمائید با غذاها و ترکیبات مختلفی که ذکر شد , خود را به طرف کاهش وزن سوق دهید و از غذاهای ناسالم و پرانرژی خودداری کنید .
کربوهیدرات‌های سالم و عالی را مصرف کنیدمتخصصان تغذیه بر این باورند که به صورت کلی 45 تا 65 درصد کالری مورد نیاز فرد درطول روز باید از کربوهیدرات تامین شود ولی می بایست از کربوهیدرات‌های معمولی که بدن برای تامین انرژی از آن ها زحمتی به خرج نمی‌دهد مثل : شکر , قند و بقیه شیرین ‌کننده کمتر استعمال کرد و به عوض برای تامین کربوهیدرات بدن از انواع کربوهیدرات‌های با ساختمان پیچیده و پرفیبر نظیر انواع نان و ماکارونی که از آرد ( آرد سبوس‌دار ) تشکیل شده و یا بقیه غلات نظیر جو استفاده کرد .
Topics: news, other
Captcha Challenge
TOP